Floryda – słoneczny stan umysłu

Floryda – słoneczny stan umysłu

Marzą Wam się wakacje w USA, ale nie wiecie od czego zacząć? Brak Wam pomysłów, albo boicie się je zrealizować? Dobrze trafiliście! Znajdziecie tu relację z naszej pierwszej podróży po Stanach Zjednoczonych. Podzielimy się z Wami pomysłami na to, jak spędzić niezapomniane dwa tygodnie na Florydzie.

Dlaczego wybraliśmy Florydę?

Odpowiedź jest prosta – szukaliśmy ucieczki od niekończącej się polskiej zimy. Floryda – nazywana przez Amerykanów The Sunshine State – jest jednym z najcieplejszych i najbardziej słonecznych stanów USA. 

IMGP7006
Fort Myers Beach

Co warto zobaczyć na Florydzie?

Floryda zajmuje przestrzeń o wielkości zbliżonej do połowy powierzchni Polski. Tak ogromny obszar posiada wiele wspaniałych atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Dwutygodniowy urlop, to za krótki okres czasu, aby odkryć wszystkie skarby tego regionu.

Dlatego niezmiernie ważne jest wcześniejsze przygotowanie planu podróży. Poniżej lista najciekawszych i najczęściej odwiedzanych miejsc, które warto zobaczyć na Florydzie.

IMGP7575
Miami

Zanim zaczniecie planować podróż - wiza do Stanów Zjednoczonych

Każdy obywatel Polski przed wyjazdem do USA musi otrzymać wizę. W naszym przypadku była to wiza turystyczna. Na stronie konsulatu https://pl.usembassy.gov/pl znajdziecie wszystkie potrzebne informacje, jak krok po kroku dokonać formalności.

 

Jak dotrzeć na Florydę?

Oczywiście samolotem, aczkolwiek spotkaliśmy przemiłą francuską rodzinę, która na Florydę dotarła swoim kamperem 🙂 Szukając najlepszego połączenia drogą lotniczą korzystaliśmy z wyszukiwarki Skyscanner. Opcji jest wiele, wszystko zależy od tego skąd chcecie startować. My lecieliśmy z Berlina, z krótka przesiadką w Dusseldorfie, liniami Eurowings.

IMGP5577
Everglades National Park

Kiedy odwiedzić Florydę?

Stan ten cechuje się klimatem subtropikalnym, w którym zimy są łagodne i ciepłe, a lata parne i gorące. Myśląc o podróży w ten rejon warto pamiętać, że w okresie letnio-jesiennym (lipiec-listopad) opadów jest sporo i mogą występować huragany. Stąd najlepszym terminem na wakacje na Florydzie jest okres od grudnia do kwietnia.

Czy warto wynająć auto?

Zdecydowanie tak!

Floryda ma bardzo wiele do zaoferowania, ale żeby zobaczyć jej najpiękniejsze zakątki niejednokrotnie trzeba pokonać dziesiątki kilometrów. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie auta. Koszt wypożyczenia sedana na tydzień to około 200$, dodatkowym atutem tego środka transportu są niskie ceny benzyny (około 3zł z litr). My korzystaliśmy z wypożyczalni Alamo, która nie wymagała posiadania karty kredytowej, gorąco polecam!

Everglades National Park
Everglades National Park

Floryda - słoneczny stan umysłu

Nasze wakacje na Florydzie obfitowały w wiele atrakcji zarówno przyrodniczych, jak i kulturowych. Największym zaskoczeniem okazała się panująca na miejscu atomsfera serdeczności i otwartości. 

Mieszkańcy Florydy są uśmiechnięci, niesłychanie życzliwi i skorzy do pomocy. Nieważne, czy ktoś podaje kawę, obsługuje stację benzynową, czy bramkę na autostradzie, zawsze jest czas na „small talk” i popularne „Hi, how are you?” idące w parze z szerokim uśmiechem. Ludzie są otwarci na rozmowę i kontakt, przychodzi im to naturalnie, bez sztuczności i nachalności. Jest to niezwykle orzeźwiające doświadczenie, a otrzymana od drugiego człowieka pozytywna energia ładuje akumulatory na długi czas. Właśnie to doświadczanie „inności” w różnych zakątkach świata sprawia, że stajemy się bogatsi. Podróżowanie poszerza nasze horyzonty i jest najlepszą nauką. Tylko proszę unikajcie all inclusive.

 Zgadzacie się ze mną? Jakie są wasze doświadczenia?

Jeśli podobał Wam się nasz wpis dajcie nam dużego like’a i komentujcie! W kolejnych postach opowiemy wam bardziej szczegółowo o naszej wyprawie na Florydę.

Dodaj komentarz