Fort Myers & Sanibel Island – kolorowa Floryda

Fort Myers & Sanibel Island – kolorowa Floryda

Fort Myers & Sanibel Island

Fort Myers & Sanibel Island to kwintesencja Florydy – wspaniała przyroda, niepowtarzalna architektura i niezwykła serdeczność mieszkańców. Jeśli szukacie Florydy znanej z filmów i książek, uwierzcie mi, tutaj ją znajdziecie!

IMGP6924
Fort Myers & Sanibel Island

Fort Myers Beach & Sanibel Island

Sunąc powoli autem przez Fort Myers Beach po raz pierwszy poczuliśmy wakacyjny klimat Florydy. Z nosami przy szybie podziwialiśmy kolorowe osiedla. Olśniewające domy i doskonałe ogrody, wyglądały jak żywcem wycięte z okładki magazynu. Osobliwością Florydy są skrzynki pocztowe. Właściciele posesji za punkt honoru stawiają sobie posiadanie najbardziej oryginalnego projektu. Stają się one atrakcją dla turystów i szansą na zrobienie nietuzinkowych zdjęć.

 

IMGP6738
Fort Myers Beach, Floryda
IMGP6585
Fort Myers Beach, Floryda
IMGP6722
Fort Myers Beach, Floryda
IMGP6726
Fort Myers Beach, Floryda

Fort Myers Beach nie istniałoby bez swojej plaży, która jest cudowna. Piasek jest miałki jak mąka, obmywany falami ciepłej i krystalicznej wody. W złotą godzinę obecność obowiązkowa przy molo! Odrobina szczęścia i chmur zagwarantuje Wam widowiskowe zachody słońca.

Wzdłuż promenady znajdują się liczne sklepy z pamiątkami i restauracje. Jeśli lubicie meksykańskie jedzenie, a raczej jego amerykańską wersję, wstąpcie do Mr. Tequila’s. Obsługa jest świetna, jedzenie bardzo dobre, szczególnie smakowały mi krewetki.

Dojazd z Fort Myers na plażę nie jest skomplikowany. Prowadzi tam tylko jedna droga, która w godzinach szczytu, może być zakorkowana. W Fort Myers Beach parkingi publiczne są płatne.

Lovers Key State Park

Lovers Key State Park to kolejne piękne miejsce, gdzie będziecie mogli zrelaksować się na bajecznej plaży, lub spędzić czas aktywnie wśród dzikiej przyrody. Park ten położony jest niedaleko Fort Myers Beach (15 min jazdy autem). Na miejscu możecie spacerować, jeździć na rowerach, lub pływać kajakiem wśród lasów namorzynowych. 

Koszt wjazdu do parku to 8$.

IMGP6784
Fort Myers & Sanibel Island, Floryda
IMGP6751
Fort Myers Beach, Floryda

Fort Myers Downtown, River District

Downtown River District to rozrywkowe i kulturowe serce Fort Myers, położone nad brzegiem rzeki Caloosahatchee. Miejsce to wyróżnia się unikatową architekturą, którą możemy podziwiać spacerując wzdłuż 1st Street i Main Street. Znajdziecie tam galerie sztuki i teatry, a także liczne sklepy i restauracje. Kierując się w stronę Edwards Drive dojdziecie do przystani, skąd roztacza się widok na rzekę. Polecamy również odpoczynek w cieniu palmy w pobliskim Centennial Park.

IMGP6879
Fort Myers Downtown, Floryda
IMGP6878
Fort Myers Downtown, Floryda

Warto przejść się McGregor Blvd, która biegnie przez luksusowe amerykańskie przedmieścia niczym z serialu „Desperate Housewives”. Oprócz pięknych domów i ogromnych willi możecie zobaczyć również „Edison and Ford Winter Estates”. Jest to muzeum, a raczej coś w rodzaju skansenu, który obejmuje zimowe rezydencje i ogrody, należące niegdyś do amerykańskiego wynalazcy Thomasa Edisona i jego przyjaciela inżyniera Henrego Forda.

IMGP6881
Fort Myers Downtown, Floryda
IMGP6842
McGregor Blvd, Fort Myers Downtown
IMGP6895
Fort Myers Downtown
IMGP6902
Fort Myers Downtown
IMGP6864
McGregor Blvd, Fort Myers Downtown
IMGP6857
McGregor Blvd, Fort Myers Downtown

Lee County Manatee Park

Park tematyczny poświęcony uroczym, powolnym i leniwym manatom. Leży on między brzegiem rzeki Orange River, a elektrownią. Woda z rzeki wykorzystywana jest do chłodzenia maszyn w elektrowni. Ciepła woda wypływa i tworzy dla tych wodnych ssaków idealne środowisko do żerowania w zimowych miesiącach. Manaty można podziwiać z miejsc obserwacyjnych, albo z poziomu wody wypożyczając kajak.

Manatee Park
Lee County Manatee Park​, Fort Myers & Sanibel Island

Największa szansa na spotkanie oko w oko z manatem przypada na okres od listopada do marca, kiedy woda w morzu jest zimna. Nam niestety nie udało się zobaczyć ani jednego. Pomimo fiaska obserwacyjnego spacer po parku był miłą odskocznią od plażowania.

Wstęp do parku jest darmowy, opłacić należy miejsce parkingowe (2$/h, 5$ za cały dzień). 

Manatee Park
Lee County Manatee Park​, Fort Myers & Sanibel Island

Sanibel Island

Wyspa Sanibel Island posiada niepowtarzalny charakter i naturalność. Podbiła nasze serca i nie dziwimy się, że co roku zalewana jest falami turystów. 

Zauroczyły nas plaże i wszędobylskie muszelki, którym poświęcone zostało Bailey-Matthews Shell Museum. Piękną i dziką przyrodę mieliśmy okazję podziwiać w J.N. „Ding” Darling National Wildlife Refuge. Bogate, kolorowe osiedla i piękne domy na plaży w Sanibel Island nie pozostawiały złudzeń. Jest to miejsce, gdzie mieszkają ludzie bardzo zamożni. W czasie naszej wycieczki po wyspie mieliśmy okazję widzieć kolumnę samochodów wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a. Dowiedzieliśmy się, że co roku spędza urlop w okolicach Fort Myers & Sanibel Island.

IMGP6414
J.N. „Ding” Darling National Wildlife Refuge, Sanibel Island​
IMGP6694
Muszelki na plaży, Sanibel Island
IMGP6435
J.N. „Ding” Darling National Wildlife Refuge, Sanibel Island​
IMGP6385
J.N. „Ding” Darling National Wildlife Refuge, Sanibel Island​

Na wyspę można dojechać samochodem z Fort Meyers, pokonując 5 km most, koszt przejazdu to 6$. Na zwiedzanie wyspy polecamy poświęcić 2 dni. 

Będąc na wyspie koniecznie wynajmijcie rowery. Polecamy wypożyczalnie Billy’s Rentals, na parkingu można zostawić auto, a rowery oddać przed zachodem słońca.

Koszt wypożyczenia roweru to 20$/dzień.

Jazda cały dzień jest męcząca, na szczęście na wyspie jest mnóstwo restauracji i barów. Na obiad polecamy lokal Lazy Flamingo, serwują ogromne porcje ryby z frytkami i pyszny Key Lime Pie.

IMGP6465
Lazy Flamingo, Fort Myers & Sanibel Island
IMGP6463
Lazy Flamingo, Sanibel Island​
IMGP6475
Lazy Flamingo, Sanibel Island​

To już ostatni post z naszej wyprawy na Florydę. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do odwiedzenia tego słonecznego stanu USA. Jeśli nie widzieliście pozostałych relacji z Miami i Everglades National Park, to gorąco zachęcam do ich przeczytania 🙂 Znajdziecie nas również na Facebooku i Instagramie

Dodaj komentarz